Nieubrana w szczęście


Szczęście...
Chcesz je poczuć? Zrób coś co lubisz, zjedz coś co uwielbiasz, kup coś co Ci się podoba, zmień auto, pomaluj paznokcie na ulubiony kolor, kup nowy komputer. Na krótkotrwałe szczęście nie trzeba wiele starań. Przyzwyczajasz się do niego i później nawet nie czujesz, że to coś co możesz nazwać szczęściem.ZMIANA MATERIALNYCH RZECZY NA LEPSZE

Nowy smartfon robiący lepsze zdjęcia od poprzedniego nie będzie przynosił Ci radości takiej jak na początku użytkowania go, a odwiedzanie kina czy jedzenie sushi, nie będzie dawać Ci długotrwałej euforii. Człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego i dopóki nie zbudujesz prawdziwie szczęśliwego życia takie atrakcje i rzeczy materialne będą uszczęśliwiać Cię tylko chwilowo. ZMIANA INTENCJONALNA

Szczęście długotrwałe nie będzie łatwe do zdobycia. Zmiana intencjonalna, to zmiana która również wywołuje w nas szczęście ale trwa ono o wiele dłużej, ponieważ generuje w Nas nowe wyzwania. Przykładowo zapisanie się do jakiegoś klubu, otwarcie nowej działalności, nowe hobby, zmiana miejsca zamieszkania, podróżowanie. Jeżeli przykładowo zapiszemy się na siłownię to wyzwaniem będą coraz to cięższe ciężary. 

W szczęściu ważna jest też pasja, tylko... Ludzie często określają swoje pasje jako hobby czyli np. czytanie, podróże, jazda na rolkach, na rowerze. Pasja to nie zajęcie ale to cała tematyka która wywołuje u Ciebie szybsze bicie serca, to coś w co się angażujesz i chcesz poszerzać. To coś co całkowicie się pochłania, kiedy się tym zajmujesz. Pasją nie jest więc czytanie ale może nią być dana tematyka książki np fotografia, świat fantasy, kulturystyka. Pasją nie jest również samo podróżowanie ale związane z tym doświadczenia. Pasja to nie hobby to styl życia.

****
Co sądzicie na temat stylizacji? Co jest dla Was szczęściem? Macie swoją pasję czy wciąż jej szukacie? Dobrze że jesteście! ;)

6 komentarzy

 1. Stylizacja rewelacja! Kocham kabaretki :)
  www.sylwiaszewczyk.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wyglądasz :) obserwuje i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne futerko i zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Pasja to nie hobby,to styl życia" zgadzam się! Stylówka pierwsza klasa! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooojacie! Jaram się tą stylizacją, mega wyglądasz *.*
  sensiblees.pl

  OdpowiedzUsuń