Trwała Depilacja urządzeniem Lescolton T009 - efekty


Czy jest tutaj jakaś kobieta która lubi się depilować? I nie mam tutaj na myśli efektów takiego zabiegu ale właśnie moment kiedy to odrywamy wosk, przejeżdżamy maszynką albo depilatorem po miejscu w którym nie chcemy mieć owłosienia. Nie wiem jak Wy, ale ja szczerze nienawidzę momentu depilacji ale jak prawie każda kobieta uwielbiam mieć gładkie ciało. 
Zaczerwieniona i podrażniona skóra, krostki, blizny które mam do dzisiaj (czasem drapałam wydepilowane miejsce do krwi) to efekty moich depilacji. 

Uwierzcie mi próbowałam już wszystkiego: maszynka, depilator, wosk, pasta cukrowa, kremy do depilacji, balsamy, kremy, peelingi... I mimo że pasta cukrowa na początku nie wywoływała podrażnień to niestety, mimo peelingów włoski zaczęły mi wrastać powodując stany zapalne i krostki. 

Kiedy dostałam w prezencie pod choinkę urządzenie do Lescolton T009 od razu miałam wobec niego sporo oczekiwań. Myślałam że raz na zawsze pozbędę się niechcianego owłosienia, będę mogła cieszyć się gładką skórą a maszynkę wyrzucę do kosza. Czy tak było naprawdę? Czytajcie uważnie.  Lescolton T009 - informacje ogólne


Zacznę może od tego co zawiera mój zestaw:

• Depilator 
• Instrukcja
• Dwie lampy:
-lampa żółta do depilacji (100 000 błysków)
-lampa czerwona do walki z trądzikiem/regeneracji/odmładzania (100 000 błysków)
• Trzy końcówki zasilacza
• Okulary ochronne

CENA ZESTAWU: 282 zł [KLIK] - wysyłka z Polski (na 3 dzień paczka była już u mnie)


Cechy urządzania

-Technologia HPL pozwala na usuwanie niechcianego owłosienia zapewniając emisję światła pulsacyjnego o niskiej energii co 3,5 sekundy. 

- Jedna lampa obejmuje  4 cm² powierzchni ciała, a żywotność jednej lampy starczy na 100.000 strzałów. Na pewno fajną opcją jest to że po "wyczerpaniu" się błysków dokupujecie tylko nasadkę (za około 90 zł), nie musicie kupować całego urządzenia. 

- Możliwość 5 poziomowej regulacji mocy.

- Posiada czujnik koloru skóry Exclusive
Jak to działa?

Szybkość wzrostu włosów jest cechą indywidualną. Wpływają na nią miedzy innymi takie czynniki jak wiek czy metabolizm. Zasadniczo wzrost włosa jest jednak zawsze podzielony na 3 etapy.

1. Faza wzrostu (anagenowa)

W tej fazie następuje aktywny wzrost włosa z korzenia, a koncentracja melaniny osiąga najwyższy poziom. Melanina odpowiada za zabarwienie włosów. Od jej poziomu zależy także skuteczność depilacji światłem. Na działanie światła są podatne wyłącznie włosy znajdujące się w fazie wzrostu. 

2. Faza degradacji (katagenowa)

Włos przestaje rosnąć, a korzeń kurczy się, co poprzedza wypadnięcie włosa.

3. Faza spoczynku (telogenowa)

Stary włos oddziela się od mieszka i wypada. Mieszek odpoczywa dopóki zegar biologiczny nie nakaże mu wznowienia aktywności i nie rozpocznie się wzrost nowego włosa. Zasada działania Urządzenie działa na zasadzie podgrzewania włosa i jego korzenia pod skórą. Melanina we włosie i w cebulce absorbuje generowane impulsy świetlne. Im ciemniejszy kolor włosa, tym więcej światła może on zaabsorbować dlatego najlepsze efekty będą u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. Ten proces stymuluje włos do przejścia do fazy spoczynku. 

Między zabiegami włosy wypadają w sposób naturalny, a proces odrastania jest wstrzymany. Wypadnięcie może nastąpić po tygodniu do dwóch. Optymalnej depilacji nie można osiągnąć w czasie pojedynczej sesji, ponieważ tylko włosy w fazie wzrostu są podatne na naświetlanie (około 15 % włosów). Podczas zabiegu włosy w danym obszarze skóry zwykle znajdują się na różnych etapach cyklu wzrostu. Skuteczne usunięcie wszystkich włosów wymaga kilkukrotnego powtórzenia zabiegu.Instrukcja PL vs ANG

Instrukcja dołączona do urządzenia jest w języku angielskim i sporo rzeczy które są w niej napisane różni się od instrukcji w języku polskim którą znalazłam w internecie np:

[ANG] Depilacja powinna się odbywać co 5 dni przez pierwszy miesiąc, co 7 dni przez drugi miesiąc, co 15 dni przez trzeci miesiąc i raz na 30 dni w czwartym miesiącu.

[PL] Pierwsze 3 albo 4 zabiegi  powinny być w odstępach dwutygodniowych. Zabiegi od 5-ego
do 7-ego powinny odbywać się w odstępach czterech tygodni. Kolejne zabiegi należy wykonywać, gdy włosy odrastają, aż do całkowitego utrzymania efektu. 

[ANG] Obszar depilowany powinniśmy ogolić 20 minut przed użyciem urządzenia

[PL] Obszar depilowany powinniśmy ogolić jeden dzień przed użyciem urządzenia ponieważ podczas zabiegu włosy w danym obszarze skóry zwykle znajdują się na różnych etapach cyklu wzrostu a tylko włosy w fazie wzrostu są podatne na naświetlanie.

Sugerowałam się tą którą miałam dołączoną do urządzenia ale sądzę że ta druga jest bardziej szczegółowa ale znalazłam ją dopiero dzisiaj. Tutaj możecie ją pobrać. [KLIK]Na co zwrócić uwagę?


1. Tego typu depilacja nadaje się dla osób o jasnej, średniej karnacji i ciemnym odcieniu owłosienia- jeśli macie bardzo ciemną skórę albo jasne włoski to tego rodzaju urządzenia nie dadzą u Was żadnego efektu.

2. Miejsce które poddajecie zabiegowi nie może być opalone.

3. Po 25 minutach używania urządzenia należy zrobić przerwę na 10 minut i je wyłączyć ponieważ podczas takiego czasu głowica się nagrzewa i możemy się poparzyć! (Ja głupia nie doczytałam tego w instrukcji i miałam włączone urządzenie ponad 40 minut i mam dwa małe ślady po poparzeniu od nagrzanej głowicy, nie od strzału).

4. Żeby usunąć niechciane włoski, pamiętajcie aby przyłożyć depilator do ciała pod kątem 90 stopni.

5. 4 tygodnie przed zabiegiem i pomiędzy zabiegami NIE STOSUJEMY żadnej formy depilacji która wyrywa nam włos razem z cebulką czyli wszelkie woski, pasty, depilatory odpadają. Golimy się tylko maszynką.Moja opinia

Myślę że większość informacji o Lescolton'ie i o jego działaniu mogłyście przeczytać w informacjach ogólnych ale sądzę że warto napisać jeszcze o kilku rzeczach a mianowicie:

dźwięk

Lescolton jest bardzo, bardzo cichy. Po włączeniu słychać delikatny szum coś w stylu suszarki.


Automatyczny strzał

Urządzenie ma możliwość automatycznego "strzału" gdy tylko przyłożymy głowicę do ciała ale ta opcja jakoś mi nie przypasowała. Zdecydowanie wolę sama ułożyć dobrze głowicę na depilowanym miejscu i potem kliknąć i aktywować "błysk" dlatego ustawiłam sobie taką opcje.  (Porównałabym to do... pistoletu który strzela jak tylko podniesiecie go rękami. Nie macie możliwości wycelowania) Może komuś na takiej opcji zależy i być może lepiej mu się sprawdzi. Karnacja, kolor włosków, ilość zabiegów

Mam ciemne owłosienie i raczej jasną karnacje więc powinnam być idealną kandydatką do takiego zabiegu. Ja zdecydowałam się na użycie Lescolton'a na łydki, pachy i okolice bikini. Jestem aktualnie po 9 zabiegach.

Zapytałam Was na instastory co chciałybyście wiedzieć na temat tej formy depilacji więc myślę że Wasze pytania posłużą mi do opisania najważniejszych kwestii.


Czy to urządzenie całkowicie usuwa włoski?

Chyba żadna metoda nie sprawi że włoski przestaną rosnąć raz na zawsze. Taka "depilacja" działa na zasadzie uśpienia cebulki włosa na okres 3/6 miesięcy. 


Czy to boli?
Łydki
A to różnie. Na łydkach stosowałam poziom 5 (czyli najmocniejszy) i czułam jakby tysiące malutkich igiełek wbijało mi się w miejscu gdzie przykładałam urządzenie a czasem odczuwałam tylko przyjemne ciepełko. Nie do końca wiem od czego to zależało. Może w miejscu gdzie gęściej rosną mi włoski ten ból był większy a tam gdzie mniej w ogóle go nie czułam - nie wiem. Może to dziwne ale uczucie wbijających się igiełek dawało mi satysfakcje bo oznaczało że oprócz błysku coś tam jednak się z tymi włoskami dzieje. 

Poziom nieprzyjemnego uczucia na łydkach (bo bólem bym tego nie określiła) to jakieś 3/10 także spoko.

Okolice bikini i pachy
Wiadomo że te okolice są dużo bardziej wrażliwe i przy maksymalnej mocy urządzenia uczucie "wbijających się igiełek" było 5 razy mocniejsze więc musiałam obniżyć poziom do 3 lub 4 (bikini) i 4 lub 5 (pachy) mimo tego że pacha to tylko 5 błysków a okolice bikini to jakieś 10 (jedna strona). 

Poziom nieprzyjemnego uczucia w okolicy bikini i pod pachami przy maksymalnym poziomie - 7/10, przy obniżonej mocy - 4/10


Jak wygląda zabieg?

Nie ma tu nic skomplikowanego. 20 minut przed zabiegiem golę włoski ( w przyszłości zastosuje się do polskiej instrukcji i golenie maszynką będę wykonywać dzień przed zabiegiem. Ciekawa jestem czy efekt byłby inny), później zakładam okulary ochronne (w polskiej instrukcji jest napisane że nie trzeba zakładać okularów i że błysk nie uszkodzi nam wzroku ale przezorny zawsze ubezpieczony), włączam urządzenie, ustawiam moc, przykładam głowicę do ciała (pod kątem 90 stopni)  i przez moje kliknięcie wyzwala się błysk. Wyznaczam sobie kilka rzędów (w miejscu które poddajcie zabiegowi możecie sobie narysować białą kredką linie które ułatwią Wam sprawę) i przesuwam urządzenie po każdym takim rządku (od dołu do góry) za każdym razem oddając strzał.
Co ile powtarzasz zabieg?

Przez pierwsze dwa miesiące zabieg robiłam co 7/8 dni z czego w drugim miesiącu mogłam być nieregularna i przedłużyć odstęp czasu do 10 dni. Teraz jestem na etapie robienia sobie 2 tygodniowych przerw.


Ile to trwa?

Myślę że najwięcej czasu zajmuje mi "zrobienie" łydek bo jakieś 40 minut ale ja staram się strzelić w każdy najmniejszy kawałek ciała stąd ten długi czas.


Skąd wiesz że nie ominęłaś jakiegoś kawałka skóry?

Nie wiem. :P Wydaje mi się że przesuwanie urządzenia robiąc małe odstępy pozwala na to żeby zabieg przebiegał jak najbardziej precyzyjnie. Dodatkowo narysowałam sobie na głowicy miejsce w którym jest umieszczona lampka abym wiedziała jaki mniej więcej obszar jest poddawany zabiegowi.Kiedy widać pierwsze efekty?

Po 4 zabiegu zauważyłam że mam mniej włosków (o jakieś 15% mniej na łydkach i  o 30 % mniej pod pachami i w okolicach bikini)


Efekty po 9 zabiegach

Obydwa zdjęcia są zrobione w momencie kiedy mija około tydzień od ogolenia włosów maszynką. Z tym że pierwsze zdjęcie (u góry) jest zrobione wtedy kiedy nie posiadałam jeszcze urządzenia natomiast drugie pokazuje łydkę która jest już po 9 zabiegach.


Efekty z bliska:Nie w każdym miejscu na ciele efekt nie jest tak spektakularny jak na powyższym porównaniu ale i tak gołym okiem widać że włosków jest zdecydowanie mniej. 

Pamiętajcie że urządzenie nie usunie Wam wszystkich włosów i nie sprawi że będziecie mieć w 100 % gładką skórę ale w moim przypadku zmniejszenie owłosienia nawet o 50% jest już zadowalające a taki efekt jak na razie udało mi się uzyskać na łydkach, pod pachami i w okolicach bikini. Zobaczymy co będzie po kolejnych 9 zabiegach może do lata uda mi się osiągnąć jeszcze lepszy wynik. 

****
Używacie urządzeń tego typu? Co sądzicie o efekcie który uzyskałam? Macie dla mnie jakieś wskazówki, uwagi? Dajcie mi koniecznie znać! Jeśli jest coś jeszcze co chciałybyście wiedzieć o urządzeniu to pytajcie śmiało. Postaram się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania na instastory.

Instagram: @kefretete 

2 komentarze

  1. W jakim stopniu to urządzenie jest bezpieczne?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja zawsze miałam ogromne obawy przez zamawianiem produktów z Ali za takie kwoty, ale jak polecasz, to czemu nie. Myślałam, że takie lasery to koszt co najmniej 1000 zł, a tu szok :)

    OdpowiedzUsuń