InteligencjaDla wielu, wielu ludzi różnica pomiędzy inteligencją a mądrością nieistnieje. Nie powiem, może to być trudne do ogarnięcia, ale postaram się Wam w skrócie wytłumaczyć różnice pomiędzy tymi dwoma określeniami.

Nieraz słyszy się opinię o kimś: „taki mądry, a tak głupio postępuje” albo „taki inteligentny, a nie wie co zrobić” albo „moja córka ma wiedzę, skończyła dwa fakultety”. Powyższe określenia niestety nie są poprawne. Bardzo często mylimy mądrość z inteligencją, wiedzę z wykształceniem lub inteligencje z wiedzą. Człowiek inteligentny -  przede wszystkim posiada umiejętność sprawnego kojarzenia,
znajdowania powiązań, wyciągania wniosków, znajdowania rozwiązań problemów,
również pewien sceptycyzm, bystrość, rozwaga w formułowaniu sądów, poszukiwanie wyjaśnień
różnych zjawisk, zdarzeń, ludzkich zachowań, otwartość, umiejętność wyczucia ironi i sarkazmu.

Człowiek mądry - umiejętność wykorzystania wiedzy w praktyce, umiejętność podejmowania właściwych decyzji (mądrość teoretyczna) oraz umiejętność właściwego postępowania (mądrość praktyczna).

Człowiek wyuczony - posiadanie zdobytej wiedzy w danym temacie, tematach w teorii.
(do wykorzystania wiedzy w praktyce potrzebna jest już mądrość).

Człowiek inteligentny wybrnie z sytuacji, człowiek mądry się w nią nie wpakuje, a człowiek wyuczony teoretycznie wie jak z niej wybrnąć ale w praktyce nie potrafi. 


Apropo inteligencji to dzielimy ją na 8 typów: 

logiczno-matematyczna,
ruchowa,
muzyczna,
językowa,
przestrzenna,
interpersonalna,
intrapersonalna,
przyrodnicza.

Bardzo, bardzo ciekawy temat. Więcej możecie poczytać tutaj: KLIK, KLIK2
Tutaj natomiast mały test aby zbadać ile procent jakiej inteligencji posiadacie: KLIK

STYLIZACJA

Odnośnie stylizacji, jest to weselny outfit, beżowa (pastelowa), tiulowa sukienka w połączeniu z złotymi szpilkami. Tak właściwie to buty będę mieć na sprzedaż bo mimo tego że są piękne to dużo za duże na mnie, rozmiar 38,5.  

sukienka - ASOS (chyba też sprzedam bo nie mieści mi się do szafy)
buty - ASOS (sprzedam, za duże :()


****


Sądzicie że jesteście inteligentni, mądrzy, wyuczeni czy wszystko na raz? Podobno ludzie inteligentni nie mówią o sobie że tacy są. #hehe Także dwa razy się zastanówcie zanim się przyznacie. :P

2 komentarze